piątek, 18 kwietnia 2014

Dokonania artystyczne- jak zostałam uszczęśliwiona

Otóż w wtorek 15 IV byłam na Dniach Otwartych ASP w Gdańsku. Od kilku lat marzę o tym (czasami z przerwami na inne widzimisię) aby tam studiować i ciągle wracam do tego myślami. Gdy ostatnio okazało się, że na edukację artystyczną w zakresie sztuk plastycznych mogę stawić się z 'dokonaniami artystycznymi' a nie na 'przegląd teczki'- oszalałam z szczęścia. A gdy dowiedziałam się, że biżuteria- owszem to dokonania artystyczne miałam już w głowie tyle pomysłów, że mogłam przebierać. Tak więc pracuję teraz równolegle przygotowując się do matury nad kilkoma dużymi projektami. Dla każdego obserwatora coś dobrego- ba każdą technikę którą opanowałam chciałabym zaprezentować. Tak więc dla pierwszych obserwatorów, którzy byli ze mną od początku obserwując rozwój moich opalanych kwiatów- będzie sukienka wyszyta dziesiątkami kwiatów z organzy. Dla fanów broszek z zamka i filcu- powstanie ogromny paw, który będzie naszyty na torbę na laptopa. Wyszywany toho w różnych rozmiarach, z dodatkiem kryształów swarovskiego. Jako, że ostatnio miłością szczerą pokochałam szydełko- powstanie 1,5m lariat do którego skończyłam nawlekać dziś koraliki- ok 10m! (Dziękuję za młynek Karolino!!!) 
Chciałabym również uszyć dodatkowych kilka(naście) egzemplarzy polskich ptaków, zafarbować wełnę i uczyć się wszystkich możliwych technik biżuteryjnych, więc robota pali mi się w rękach. :)
A dziś zdjęcia pracy starej i niepokazanej (zagubiły się w czeluściach dysku twardego) broszki motyla w kolorach które uwielbiam. Zieleń w przekroju od żywej i soczystej po oliwkową, a do tego turkus, trochę morskiego i granatowego koloru i koraliki silver-lined. Dziś się rozpisałam, ale raz na jakiś czas trzeba się wygadać, a ja ostatnio nie miałam zbyt wiele czasu na bloga... Jednak jako, że od piątku kończę szkołę.. Mam nadzieję więcej tu gościć :) 

A może Wy macie pomysł na jakiś widowiskowy projekt? :) Nad czym ostatnio pracujecie 'wielkoformatowo'? :)


7 komentarzy:

 1. To trzymam kciuki za dokonania artystyczne, które otworzą bramę gdańskiego ASP! Wielkoformatowe to mam na razie przeróbki, których nazbierał się gigantyczny format ;D Pozdrawiam świątecznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nina już Ci mówiłam, że brzmi ambitnie, prawda? :)
  Ja się chyba najbardziej na chwilę obecną nie mogę doczekać tego Twojego lariatu, bo kolor, który wybrałaś jest cudny.
  Później to chyba tej torby na laptopa, bo tam też będzie pełno Toho <3
  Sama jak już skończę Bead Soup, to postaram się podczas majówki zrobić jakieś kolczyki z cernitu, bo tak mi smutno, że wszystko leży, a ja tylko koralikami się zabawiam cały czas.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne rzeczy tworzysz! Zajrzyj do mnie, też tworzę, ale troszkę inaczej :)
  Pozdrawiam serdecznie! :*

  OdpowiedzUsuń
 4. Eee, na pewno się dostaniesz i często będziesz wpadać do mnie na kawkę (pracuję bardzo blisko ASP) :)))
  Juz trzymam kciuki i przesyłam mega pozytywne i kreatywne fluidy!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Powodzenia, spełniaj swoje marzenia, na tym powinno polegać zycie:)))

  OdpowiedzUsuń

Pozostaw po sobie miłe słówko :))

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...