piątek, 20 września 2013

Anonimowe anonimy

Zauważyłyście pewnie nie raz nie dwa jak bardzo śmiali stają się 'anonimowi' w komentowaniu naszych prac, czy postów. Ja ostatnio anonimów dostaje.. zaskakująco dużo. Dziś na przykład przyszedł taki "Zaskakująco brzydkie".- dotyczył filcowej broszki 'żółtego murzyna'. Cóż, nie mam nic przeciwko konstruktywnej krytyce, ale to chyba nie tak działa, prawda? Choc ja nauczyłam się specjalnie komentarzami anonimowymi (i nie tylko) nie przejmować i nie umierać z żalu pt. "Nieeee, on napisał, że moje prace są zaaaskaakująco brzyyyydkieee" <chlip, chlip> to nie jest przyjemne akceptowanie codziennie kilku (czasami mniej czasami wiecej) takich komentarzy, bo.. po co? Co one wnoszą? Poza sprawianiem komuś przykrości?

Powiem tak, jestem za akcją STOP SŁODZENIU. Nie jest tak, że myślę- komentowanie "Piękne"; "Śliczne" jest dobre, a "Brzydkie"; "Głupie"- złe. Myślę, że powinniśmy zachowywać się tak, aby nie sprawiać innym przykrości. Jeżeli w broszce nie podoba się kolor to zamiast pisać "Brzydkie" moglibyśmy napisać "Następnym razem użyj może ciemniejszej wełny.. Choć prawdę mówiąc nie uważam tego wzoru za udanego" - TO jest krytyka, która coś wnosi w sposób myślenia artysty. "Zaskakująco brzydkie", czy "Dno, zawaliłaś sprawę." to komentarze niezwykle odważne jak na ludzi, którzy boją się pokazać swoją twarz.

Pozdrawiam wszystkich. :)
Nie przejmujcie się tymi złośliwymi chochlikami ;)

6 komentarzy:

 1. Złośliwe anonimowe komentarze zostawiają zgorzkniali zazdrośnicy bez talentu. Po prostu Ci zazdroszczą, więc w sumie, przewrotnie, powinnaś je traktować jako komplement :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się z Tobą. Słodzenie jest męczące, ale ludzie przeginają też w drugą stronę. Ja np. strasznie nie lubię komentarzy, które mają jedno słowo - dla mnie one nic nie znaczą.

  Owszem, czasem nie chce się pisać, a praca mi się podoba więc piszę że fajna, ale jest to jeden na 10 komentarzy.

  Wydaje mi się, że większość nie wie co to jest konstruktywna krytyka i chyba trzeba by napisać osobny post z konkretnymi przykładami czego nie pisać, a co się przydaje artyście - coś co zmusza do myślenia, lub po prostu w jaki sposób należałoby wyrazić swoje myśli. :)

  Ja niestety bardzo przejmuję się negatywnymi komentarzami, które nic nie wnoszą a składają się z jednego słowa, np. "brzydkie".

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Proszę, nie przejmuj się tymi komentarzami:). Najważniejsze w tworzeniu czegokolwiek jest radość tworzenia:))))

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie przejmuj się,anonimy tez musza mieć jakieś zajęcie ;)
  Zapraszam do siebie ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Na swoim nowym blogu zorganizowałam losowanie i dziś mi się przypomniało, że na starym blogu miałam kilka fajnych blogów obserwowanych, postanowiłam do tego wrócić i Was zaprosić. Gapa ze mnie, że tak na ostatnią chwilę, ale może się skusisz: http://bellanecia.blogspot.com/2013/10/losowanie.html

  przyznam, ze wszystko przez reistalkę na kompie i utracenie moich zapisków. Mimo wszystko zapraszam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeśli ktoś pisze w taki sposób jak przytaczasz a nie ma odwagi podać swojego imienia, pseudonimu czy loginu (cokolwiek) to z pewnością jego słowa nie są warte uwagi. Tak uważam. Poza tym, jest jeszcze kwestia gustu, o którym się przecież nie dyskutuje, prawda? Dla jednego coś jest " dnem" a dla innego czymś ładnym. A tak przy okazji można też trochę pozastanawiać się czym jest "dno" ???? Nie przejmuj się i rób swoje. Najważniejsze jest to, że to co robisz sprawia Ci radość i tego się trzymaj. A taką broszkę też chciałabym umieć zrobić :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Pozostaw po sobie miłe słówko :))

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...