czwartek, 6 marca 2014

Dumni jak paw- mówmy co nam nie pasuje.

Tytuł jest oczywiście nawiązaniem do broszki, którą chcę Wam dziś pokazać, ale niesie też za sobą coś znacznie ważniejszego. Każdemu znana jest sprawa konfliktu na Ukrainie- mimo to, ciągle spotykam się z osobami nieświadomymi w takim stopniu, że dosłownie mnie zatyka. Wiem, że większość z nas nie jest w stanie nic zrobić, można przekazać pieniądze, można wesprzeć modlitwą- jestem jednak w stanie zrozumieć, że niektórzy nie mogą zaoferować nawet tego i nie wynika to z ich złej woli. A więc w czym rzecz? Czego oczekuję od każdego rozmówcy? Świadomości. Nauczyłam się już, że nie warto tracić nerwów na setki głupawych komentarzy na facebooku, czy innych portalach internetowych. Ludzie świetnie czują się jako anonimowe jednostki- a jeszcze lepiej jako anonimowy tłum. Napatrzyłam się na to gdy głośno było o Trynkiewiczu, teraz nie lepiej jest z Ukrainą. Po co wychodzili an ulicę? Sami się prosili? Serio? Apeluję do każdego anonima, któremu na język ciągną się złośliwe i głupawe (to mało powiedziane) komentarze- STOP. Jeżeli nie jesteście w stanie pojąć cudzego zachowania, albo jeżeli nie wysililiście się nawet na tyle aby dokładnie je przeanalizować- STOP. 

Jestem czasami na prawdę zmęczona takimi bezmyślnymi komentarzami- również pod Doceńmy Rękodzieło lubią wypowiadać się osoby, które mają nikłe pojęcie o sprawie, a do tego (śmiem sądzić) nie znoszą własnej pracy i boli ich sama myśl, że ktoś mógłby zarabiać przyzwoite stawki robiąc to co kocha i cytując anonima "W wygodnym fotelu w domu". 

No, wygadałam się, teraz przejdę do przyjemniejszej kwestii- prezentu na Dzień Kobiet, który już niedługo będzie nosiła szczęśliwa nowa właścicielka. 


Ta super-turkusowa broszka powstała na wyzwanie z Szuflady o motywie pawiego pióra, zgłosiłam jednak inną broszkę (stety/niestety bo nie wygrałam). Tak czy siak jestem z niej dumna i cieszę się, że komu innemu też się spodobała. Uszyta jest na wzór pawia, którego już u mnie widzieliście- tylko kolorki inne no i trochę więcej doświadczenia w szyciu tych broszek. ;)
Mam nadzieję, że i Wam paw się spodoba i że zawsze będziecie mieli odwagę by mówić co na prawdę myślicie. 


5 komentarzy:

 1. Piękny paw. podziwiam umiejętności :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze napisane, ja jestem zdania, że każdy ma prawo mieć własną opinię nawet jeśli jest skrajnie różna od opinii większości, ale wygłaszać powinno się ją tylko gdy potrafi się uargumentować swoje racje i co najważniejsze poprzeć je swoim imieniem, a nie chować za anonimowością. No, to teraz ja sobie powiedziałam.
  A paw jest fantastyczny, taki dumny:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczny ten paw, cudo ;) nigdy nie pomyślłbym ze zamek można wykorzystać do takich celów.podziwiam pracę i trud włożony w to cudeńko, normalnie przemiło mnie zauroczył pawik i te kolory , super , super...

  OdpowiedzUsuń
 4. piękny, wspaniale dobrane kolory :)

  OdpowiedzUsuń

Pozostaw po sobie miłe słówko :))

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...