piątek, 4 lipca 2014

Żuczku, żuczku pokaż rogi!

Mam dziś wenę na pisanie, nie planowałam jednak wstawiać dwóch postów w tak krótkim czasie. Chcę jednak tuż po opublikowaniu prac na Royal Stone wstawić lepsze zdjęcia mojego naszyjnika- niestety podczas konkursowej obróbki kolory zblakły okrutnie..

No więc na żuczka powstał lariat z Toho 11/0 irish green wymieszanego z metalic irish raindbow w sosunku 5:1. 
Lariat ma 125cm na 5 koralików w rzędzie, co daje nam 6,25m koralików do nawlekania. Jako, że czasu poszło w to bardzo dużo postanowiłam wykończyć go w srebrze. Strasznie trudno znaleźć było kryte, srebrne końcówki w pasującym wymiarze, jednak w końcu ArtFan zapewnił mi konieczne materiały. :) Z drugiej strony sznura zwisa chwościk z oplecioną akrylową oponką- trochę na czuja, ale wzór na szczęście się trzyma, nic się nie 'rozjechało' i jestem z tego bardzo dumna bo dopiero uczę się dodawania i odejmowania koralików. Do tego czarny chwościk z taśmy obszyty toho 11/0. Inspiracja była przede wszystkim kolorystyczna, choć powstał też żuczek-żuczek. Musiałam jednak zdecydować się na jedno z dwojga i wybrałam mniej dosłowną interpretację. Drugiego żuczka pokażę Wam na dniach. :)


Do lariatu dodałam krawatkę szytą z pamięci- kiedyś trafiłam w internecie na rosyjski tutorial na ten wzór, jednak był on powielony, bez odnośnika do oryginału, co gorsza, po tak długim czasie nie udało mi się znaleźć go po raz drugi. Jeżeli ktoś zna autorkę tego tutoriala, będę bardzo wdzięczna za jej namiary, abym mogła o niej tu wspomnieć. :))Trzymajcie kciuki! :) W konkursie niestety praca ma nie te kolory.. 


Dziękuję bardzo tym co tak dzielnie ze mną wytrzymują! :)


7 komentarzy:

 1. Ile pracy w jednym (chociaż tak długim) żuczku:) Bardzo mi się podoba, nie jest przeładowany, ma fajną formę i drobne akcenty, przez co ani trochę nie wieje nudą:)
  Wzór na krawatkę tego typu, w wersji polskiej można wziąć stąd: http://www.kadoro.pl/art35-Krawatka.php

  OdpowiedzUsuń
 2. Cóż, u mnie w tym przypadku na konstruktywną krytykę nie licz - bo nie znam się na technikach koralikowych.
  Mogę za to zaserwować Ci klasyczną reakcję na widok ciekawej biżuterii - to jest po prostu śliczne :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo piękna praca ,zazdroszczę

  OdpowiedzUsuń
 4. Rewelacyjny naszyjnik. Masz dar tworzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajny pomysł z tą krawatką i kulą. No i ta kula mistrzowska!

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny pomysł z tą koralikową krawatką, naszyjnik jest prześwietny:)

  OdpowiedzUsuń

Pozostaw po sobie miłe słówko :))

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...